Jsme tu pro vás

On-line formulář tech. podpory

CZ manuál V-Ray for SketchUp

Školení

(+420) 585 227 272

v pracovní dny od 9:00 - 17:00

Vzdálený přístup

zdarma pomocí programu Teamviewer
stáhnout Teamviewer Quick Support

Technická podpora zdarma

Zákazníkům poskytujeme zdarma technickou podporu, týkající se případných problémů s instalací či nefunkčností software V-Ray.

kontaktuje naši tech. podporu ›

Školení, 3D na zakázku

Využijte našich dalších služeb, jako jsou školení či tvorba 3D vizualizací a animací na zakázku. Poradíke Vám také s případným výběrem hardware pro V-Ray.

nabídka školení ›      3D na zakázku ›

Odpovědi na často kladené dotazy

Licencování

Jak funguje on-line licenční server

Týká se všech verzí V-Ray s výjimkou V-Ray for Cinema 4D

Tento způsob ověřování licence je standardně nabízen ke všem novým licencím V-Ray (s výjimkou V-Ray for Cinema 4D).
V-Ray je dodáván formou plovoucí licence, s nutností využívání licenčního serveru V-Ray, zajišťujícího distribuci licence (licenční server je součástí nákupu V-Ray, přikládán zdarma). Při každém spuštění V-Ray i v průběhu práce s ním se neustále on-line ověřuje platnost licence. A to nejen licence pluginu V-Ray, ale také licence/cí RenderNode v případě rozložení výpočtů na více strojů. Po ukončení práce s V-Ray je poté licence ihned k dispozici pro využití jiným uživatelem na jiném počítači.
Pro použití na cestách nebo v situacích s omezeným přístupem k internetu může uživatel předem v administračním portálu přidělit licenci danému počítači pro offline použití až na 14 dnů.
U nových licencí V-Ray se standardně používá on-line licencování, ale za příplatek si můžete zakoupit licenci na USB klíči a obejít tak nutnost být on-line při práci s V-Ray.

Jak funguje USB klíč (dongle)

Týká se všech verzí V-Ray s výjimkou V-Ray for Cinema 4D

Licenční USB klíč je k dispozici zákazníkům za příplatek a nahrazuje výše popisované ověřování licence prostřednictvím internetu. Jeho využitím se neustálá kontrola platnosti licence přesune z online licenčního serveru na USB port, ve kterém je vložen USB dongle s licencí. Na USB klíči je uložena informace o typu a počtu licencí daného produktu pro daného uživatele. USB klíč musí být standardně přímo fyzicky připojen k počítači, ve kterém je nainstalován V-Ray licenční server. I tento způsob umožňuje sdílet licenci mezi uživateli v lokální síti.
Varianta s USB donglem nevyžaduje připojení k internetu. Je využívána zákazníky: s požadavkem na zvýšenou ochranu, s omezeným přístupem k internetu, s nestálým internetovým připojením, případně při častém cestování.

Přechod z USB klíče na on-line licencování - NOVINKA

Týká se všech verzí V-Ray s výjimkou V-Ray for Cinema 4D

Stávající zákazníci, kteří využívají USB klíče a chtějí upgradovat na novou verzi V-Ray, obdrží licenci opět pro USB klíč. NOVĚ si mohou poté obsah donglu (veškeré licence na donglu zapsané) převést z USB donglu na online licencování - sami, přímo v licenčním serveru volbou Transfer licence.
POZOR - převod je jednorázový a jednosměrný, po převedení licencí již NENÍ možné vrátil licenci/ce zpět na USB klíč.

Potřebujete poradit?

Potřebujete poradit s čímkoliv ohledně V-Ray? Jsme Vám k dispozici.

kontaktujte nás