Jsme tu pro vás

On-line formulář tech. podpory

CZ manuál V-Ray for SketchUp

Školení

(+420) 585 227 272

v pracovní dny od 9:00 - 17:00

Vzdálený přístup

zdarma pomocí programu Teamviewer
stáhnout Teamviewer Quick Support

Technická podpora zdarma

Zákazníkům poskytujeme zdarma technickou podporu, týkající se případných problémů s instalací či nefunkčností software V-Ray.

kontaktuje naši tech. podporu ›

Školení, 3D na zakázku

Využijte našich dalších služeb, jako jsou školení či tvorba 3D vizualizací a animací na zakázku. Poradíke Vám také s případným výběrem hardware pro V-Ray.

nabídka školení ›      3D na zakázku ›

Odpovědi na často kladené dotazy

Licencování

Jak funguje on-line licenční server

Týká se všech verzí V-Ray s výjimkou V-Ray for Cinema 4D

Tento způsob ověřování licence je standardně nabízen ke všem novým licencím V-Ray (s výjimkou V-Ray for Cinema 4D). Při každém spuštění V-Ray i v průběhu práce s ním se on-line u výrobce ověřuje, zda je daná licence V-Ray aktivní. Díky tomu po ukončení práce s V-Ray může být licence použita jiným uživatelem na jiném počítači. Pro použití na cestách nebo v situacích s omezeným přístupem k internetu může uživatel předem v administračním portálu přidělit licenci danému počítači pro offline použití až na 14 dnů.

Jak funguje USB klíč (dongle)

Týká se všech verzí V-Ray s výjimkou V-Ray for Cinema 4D

Licenční USB klíč je k dispozici zákazníkům za příplatek a nahrazuje výše popisované ověřování licence prostřednictvím internetu při každém spuštění programu. Na USB klíči je uložena informace o typu a počtu licencí daného produktu pro daného uživatele. USB klíč musí být standardně přímo fyziky připojen k počítači, kde chcete používat V-Ray. Alternativně můžete připojit USB klíč k nějakému jinému počítači v lokální síti a sdílet licenci s jinými uživateli po síti. Tento způsob ověřování licence nevyžaduje připojení k internetu a může být tedy vhodnou alternativou pro některé specifické typy zákazníků.

Přechod z USB klíče na on-line licencování a naopak

V tuto chvíli platí, že všichni stávající zákazníci, kteří využívají USB klíče a chtějí upgradovat na novou verzi V-Ray, dostanou licenci opět pro USB klíč. Přechod těchto uživatelů na on-line licencování místo USB klíče není aktuálně možný (výrobce tuto variantu připravuje, přesné datum uvolnění této varianty bude včas zveřejněno). U nových licencí V-Ray se standardně používá on-line licencování, ale za příplatek si můžete dokoupit USB klíč a obejít tak nutnost být on-line při práci s V-Ray.

Potřebujete poradit?

Potřebujete poradit s čímkoliv ohledně V-Ray? Jsme Vám k dispozici.

kontaktujte nás